Home

Hodocení sezony

Jak to tak bývá zvykem, vždy po skončení sezony se provádí krátká rekapitulace a zhodnocení práce jednotlivých týmů. Níže najdete stručný pohled na stav našeho klubu.

Přípravka


U nejmenších dětí se v poslední době dostaly výsledky na okraj zájmu. Důležité pro tuto věkovou kategorii je učení se novým fotbalovým dovednostem, právě na úkor výsledku v zápase. Samozřejmě i v našem klubu tento trend nachází plnou podporu.
Naši nejmenší fotbalisti hráli okresní soutěž starších přípravek, ve skupině B. Střetli se dvoukolově s dalšími devíti soupeři, převážně z blízkého okolí. Nastoupili k 18 zápasům a celkem slibně pokročili ve svém fotbalovém umu. Tak jako veškerá mládež našeho klubu, trénují 2x týdně a i do nadcházející sezony s touto kategorií plně počítáme.

 

Mladší žáci


O něco starší kolegové, prošli se střídavými úspěchy okresní soutěží mladších žáků skupiny A. Výsledky se odvíjely hlavně od docházky k zápasům. V hojném počtu musí v této věkové kategorii občas vypomáhat šikovnější hráči z přípravky. V tomto týmu došlo v uplynulé sezoně, k zapojení hráčů Ludkovic a tak plynule navazujeme na dobrou spolupráci se sousedním klubem. Aby kluci nemuseli dojíždět k venkovním zápasům daleko, hraje se tato soutěž ve více skupinách a menším počtu týmů, proto se soupeři střetli každý s každým třikrát. Z patnácti zápasů jsme, pět vyhráli, jeden remizovali a devětkrát jsme odešli poraženi. Ani u této věkové kategorie však nelze brát výsledky nějak příliš vážně. I tady klademe důraz na fotbalový růst a věková nevyrovnanost ve složení týmu způsobuje nezdar v některých zápasech.

 

Dorost


Již pátou sezonu má za sebou kategorie dorostu v našem klubu a druhou po sloučení s Ludkovicemi. Po předcházející, spíše seznamovací sezoně, kdy již v jarní části byly některé výsledky povzbudivé, vletěli po úspěšné letní přípravě kluci do mistrovských zápasů jako hurikán a zničili všechny, kdo jim přišli do cesty. Defenziva ve spolupráci s brankářem držela čisté konto přes deset hodin. Gól obdrželi v poslední minutě posledního podzimního zápasu. V polovině jasně první místo se sedmibodovým náskokem. V zimní přípravě odehráli kluci prestižní turnaj Barum Continental Cup, které ho se účastní mimo jiné i divizní týmy Viktorie Otrokovice a Slušovic. Pět odehraných kol přineslo našim borcům druhé místo za tři výhry a dvě porážky.
Další výzvou pro naše borce byl halový turnaj v Dolní Lhotě, který dorostenci vyhráli.
Jarní část mistrovské soutěže opět projeli hoši jako nůž máslem. Bez porážky postoupili do finále o okresního přeborníka a ani ve finálovém soupeři, kterým bylo družstvo Újezdu nenašli přemožitele a po dvou výhrách zaslouženě zvedli pohár pro vítěze a postoupili do krajské soutěže. Za odvedenou práci na trénincích, poctivý přístup k zápasům a uplatnění vlastního sebevědomí sklidili kluci uznání zaplněného domácího hřiště zcela po zásluze. V nadcházející sezoně kluky čeká krajská soutěž, více zápasů, delší jezdění, těžší soupeři. Doufejme, že ambiciózní tým hozenou rukavici dostatečně rychle zvedne.

 

Béčko


Více jak desetiletou tradici našeho béčka o další sezonu natáhl perspektivní tým mladíků. Věkový průměr mužstva je kolem 21 let. Jelikož je devět hráčů přes týden na kolejích, není prostor pro trénink a tak borci praktikují s trochu menším úspěchem hlavní tréninkový návyk áčka, tedy netrénovat. Mužstvu chybí herní vyzrálost a týmová souhra. Proto se i tuto sezonu občas objevilo divoké skóre 4:7, nebo 5:8. Pokud se podíváme na výsledky béčka, tak to není žádný zázrak, ale ani propadák, prostě je to vyvážené. Ve dvaceti dvou zápasech kluci desetkrát vyhráli, desetkrát prohráli a k tomu přidali dvě remízy.
Faktem zůstává obrovská perspektiva mužstva s ohledem na nízký věkový průměr a skutečnost, že všichni, až na jednu výjimku, jsou našimi kmenovými hráči.

 

Áčko


Náš elitní tým vstoupil do sezony s již tradičním cílem, umístěním do pátého místa v krajském přeboru. Bez výrazných posil, za to se stabilním kádrem, který svému řemeslu velice dobře rozumí. Jenom Jánošíkova vlastnost, tedy rozdávat body chudým připravila tým o lepší než čtvrtou pozici. Uplynulá sezona potvrdila, že proti slabým soupeřům neumíme hrát. Se třemi mužstvy, jež opustila letos krajský přebor a spadla do nižší soutěže, uhrálo naše áčko pouhých pět bodů z osmnácti možných. Takže třinácti bodová ztráta v těchto zápasech byla klíčová pro lepší umístění, když uvážíme, že na lídra náš tým ztratil 10 bodů. I přesto lze sezonu hodnotit velmi pozitivně a stabilita kádru dává jistou naději na lepší umístění v následující sezoně. Další kladný fakt lze nalézt v začlenění některých šikovnějších dorostenců do mistrovských zápasů, ve kterých se neztratili. A právě jedinou letní posilou je z dorostu přicházející Daniel Mlček.

Z výše uvedeného je patrné, že celý klub stojí na zdravých základech a funguje nadstandardně dobře, to nejen s ohledem na výsledky, ale i kontinuitou mládeže a výchovou nových mladých fotbalistů. Pokud se nám povede dále prohlubovat spolupráci nejen s Ludkovicemi, ale i s dalšími vesnicemi v okolí, přinese to mnoho užitečného nejen pro nás, ale i pro ostatní kluby v této na děti nepočetné době.