Home

Memorál Honzy Kubelky 4 ročník

V sobotu 21. 7. 2012 na hřišti FC RAK PROVODOV proběhl 4 ročník turnaje starších žáků memoriál Honzy Kubelky, jako připomenutí tragické smrti místního talentovaného chlapce.

Poprvé v krátké historii turnaje přijal pozvání zahraniční klub ŠK CRYSTAL ze slovenské obce Lednické Rovne. Již tradičně přijeli mladí fotbalisti z FK Lužkovice a TJ Dolní Lhota. Program otevřel krátkým proslovem předseda pořádajícího klubu pan Josef Rak a předsedkyně sdružení rodičů, jež přišli o dítě s názvem Dlouhá cesta paní Martina Hráská.
         V úvodním semifinále se střetl domácí Provodov s obhájcem prvenství Dolní Lhotou. Vyrovnaný první poločas vyhráli domácí 1:0 brankou Pančochy. Ve druhé půli si Provodov vítězství pohlídal a třemi brankami, jednu z nich vstřelil poprvé i bratr Honzy Kubelky Marek, pojistil postup do finále.
         Ve druhém semifinále na sebe narazily ŠK CRYSTAL Lednické Rovne a FK Lužkovice. Zahraniční host rozhodl utkání čtyřmi brankami v průběhu prvního poločasu. Po změně stran byla hra vyrovnaná, avšak jasné vedení zvrátit již nešlo. Výsledek 5:1 poslal Lednické Rovne do finále.
         A tak se v boji o bronz potkaly FK Lužkovice a TJ Dolní Lhota. První poločas skončil nerozhodně 1:1 a v nejvyrovnanějším utkání turnaje, rozhodla vůle po vítězství v podání Dolní Lhoty. Konečný stav 3:1 zajistil TJ Dolní Lhota bronzový pohár a na Lužkovice zbylo nepopulární čtvrté místo.
         Ve finále se poprvé v historii klubu střetli domácí žáci se zahraničním soupeřem a rovnou z třetí slovenské ligy. Od prvních minut nebylo pochyb kdo má otěže utkání v rukou. V úvodu se dokázali domácí úspěšně bránit a uhájit naději na dobrý konečný výsledek. Na ukazateli skóre při změně stran svítil stav 0:2. V závěru však domácím došli síly a valil se do jejich obrany jeden útok za druhým a tak inkasovali ještě čtyři branky. Konečný výsledek 0:6 byl spravedlivým vyjádřením kvality obou týmů.
         Při závěrečném ceremoniálu poděkoval všem za předvedené výkony předseda Okresního fotbalového svazu pan Pavel Brímus a jako čestný host předal ceny všem účastníkům turnaje. Nejlepším střelcem byl Bukovčík z Lednického Rovne a nejlepším brankářem domácí David Černý, věkem mladší žák. Rodiče Kubelkovi věnovali všem hráčům chladné občerstvení v podobě zmrzliny a sdružení Dlouhá cesta bylo sponzorem balíčku sladkostí pro každého hráče.
         Závěrem chci poděkovat všem, kteří se na zdárném uspořádání turnaje podíleli. Obzvlášť rodině Kubelků, kteří jako každoročně velmi aktivně spolupořádali turnaj, a připravili galerii fotografií z minulých ročníků. Samozřejmě občanskému sdružení Dlouhá cesta za propagaci na svých stránkách a finanční zajištění odměn pro všechny hráče.

1. Semifinále

PROVODOV – DOLNÍ LHOTA   4 – 0 (1 – 0)            Branky: Pančocha 2x, Kubelka, Zábojník

2. Semifinále

LUŽKOVICE – LEDNICKÉ ROVNE   1 – 5 (0 – 4)      Branky: Hejtmánek - Bukovčík 3x, Kojtal, Pihík

O 3 místo

LUŽKOVICE – DOLNÍ LHOTA   1 – 3 (1 – 1)             Branky: Tichý – Tarabus 2x, Švach Šimon

Finále

PROVODOV – LEDNICKÉ ROVNE   0 – 6 (0 – 2)    Branky: Bukovčík 3x, Domin, Cíbik, Čerňan