Home

Nová sezona

      Vážení sportovní přátelé, v tomto týdnu začíná soutěžní část nové sezony 2012/2013 zápasem Krajského poháru mužů. (Pozvánka viz článek níže) Rád bych Vás seznámil s letním děním v klubu, novinkách a programem na nadcházející ročník.

 

 

     Dlouhodobé soutěže vypuknou našim dospělým mužstvům následující víkend 11. a 12. srpna. Áčko bude hrát již osmou sezonu Krajský přebor mužů, snížený z 16 na 14 účastníků. Odpadají vložená utkání v pracovních dnech. Stabilizovaný kádr nedoznal přes léto změn. Pouze hostování Libora Zapletala v SK Baťov se změnilo na přestup. Do sestavy se dále bude zapracovávat stále ještě dorostenec Daniel Mlček. Cíl pro nadcházející sezonu stanovil trenér obvyklý a to umístění do pátého místa konečné tabulky. Během přípravy odehráli muži pouze jeden zápas a to na domácím hřišti s týmem z Mladcové, které skončilo výsledkem 5:2. V prvním kole 11. 8. 2012 v 16:30 přivítáme v okresním derby Slušovice. Zápasy doma hraje áčko jak je již zvykem v sobotu odpoledne.

 

      Béčko je od svého založení tradičním účastníkem IV. třídy okresní soutěže, tak tomu bude i tuto sezonu. K novinkám patří návrat Lukáše Galandra z hostování, který by měl posílit zadní řady mužstva. Z dorostu tentokrát přešel pouze David Valerián, ale i nadále jsou v případě potřeby připraveni naskočit současní hráči dorostu. Ve skupině nás čekají tradiční soupeři, staronovým účastníkem je pouze tým FC Vizovice, hrající na hřišti v Zádveřicích. Tabulka je dvanáctičlenná. Cílem pro sezonu je bavit sebe i diváky pohledným fotbalem. V prvním utkání změří síly doma v derby s týmem Doubrav. Domácí utkání mají tradiční výkop v neděli odpoledne.

 

     Dorostenci zahájili tréninkovou přípravu v půli července, trénují třikrát týdně. Z kádru odešli čtyři hráči do mužů, a to David Valerián do béčka, Martin Zábojník Hřivinův Újezd, David Talaš a Radek Hamouz do Ludkovic. Z žáků přišli Petr Mališka, Martin Šalena, Filip Vítek a na hostování Lukáš Pančocha z Ludkovic a Milan Holík z Lužkovic. Několik hráčů se rozhodlo nepokračovat s fotbalem. Před začátkem sezony je v přípravě 16 hráčů. Plánem jsou čtyři přátelská utkání, dvojzápas s Dolní Lhotou, doma s SK Paseky a Pozlovicemi. Již čtvrtou sezonu bude dorost hájit naše barvy v okresním přeboru. Tato soutěž doznala nejvíce změn, bude se hrát ve dvou osmičlenných skupinách a vítězové se na jaro utkají v baráži o postup do krajské soutěže. Cíle do sezony je velmi těžké stanovit vzhledem k častým změnám v kádrech soupeřů, ale minimálně horní polovina tabulky by měla být v silách současného mužstva. Start do mistrovské části obstará domácí zápas 26. 8. 2012 v 14:00 s Fryštákem. Doma hraje dorost v neděli po obědě před zápasem béčka.

 

     Starší žáky máme již tradičně na hostování v Ludkovicích, tam však nastal očekávaný početní útlum, to bylo důvodem loňského spojení s TJ Ludkovice. V současné době náš klub reprezentují dvě děvčata, Maruška Slováková a Anička Cvanová. Oporu jim poskytuje Šimon Košárek jako jediný chlapec.

 

     Mladší žáci se během léta zúčastnili několika turnajů. V Pozlovicích obsadili v pětičlenném obsazení třetí místo, na Březůvkách skončili druzí a na Veselé skončili opět třetí z pěti. K přípravě se sejdou v druhé polovině srpna, protože soutěže žáků a přípravek začínají až v září. Okresní soutěž mladších žáků má pouze šest účastníků, takže hrají tříkolovým systémem. Hrací plochou je šířka poloviny hřiště se sedmi hráči v poli a brankářem. Prvním soupeřem budou v pátek 7. 9. 2012 v 17:00 Doubravy. Domácí zápasy jsou na programu vždy v pátek v 17:00.

 

      Nejmenší hráči v přípravce budou druhou sezonu účastníkem okresní soutěže. Zápasy odehrají na prostoru 40x20m v počtu pěti hráčů a brankář. I jejich příprava začne až v druhé polovině srpna. Mají však o trochu nabitější podzimní program, ve skupině je celkem 10 týmů a tak za podzimní část musí stihnout devět zápasů. I letos se hraje bez nutnosti registračních průkazů a proto pokud by někdo z Vašich dětí měl zájem vyzkoušet, co obnáší fotbal a jestli by ho tato hra bavila, může kdykoliv přijít na trénink a následně okusit atmosféru utkání. Kontakty na příslušné trenéry najdete v jednotlivých sekcích našich webových stránek, určitě Vás rádi uvítají.

 

      Veškeré další informace o nás a našich týmech najdete na těchto stránkách v příslušných záložkách. Pozvánky na zápasy, výsledky a další důležité informace budou na úvodní straně. Program soutěží, následující zápasy, kompletní výsledky a aktuální tabulky jsou u každého družstva. Rozpisy soutěží najdete tamtéž už nyní. Pokud máte nápady na vylepšení stránek, nebráníme se případným námětům. Zašlete je na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

     Do nové sezony přejeme Všem hodně sportovních úspěchů, co nejméně zranění a dětem mnoho radosti ze hry.