Úvodní menu

Dorost vyhrál i druhý zápas

Pátek 14.6.2013 se zapíše do kroniky zlatým písmem. Mládežnický fotbal v našem klubu dosáhl další mety. Po vítězství v odvetném zápase finále okresního přeboru nad mužstvem SK Újezd, získali dorostenci titul okresního přeborníka za sezonu 2012/2013 a zároveň postoupili do krajské soutěže.

Do odvetného zápasu vstupovali kluci s náskokem dvou gólů, což dávalo soupeři jistou šanci na zvrat, ale kluci neponechali nic náhodě a od první minuty šli tvrdě za svým cílem. Již po 190 vteřinách otevřel skóre Tom Brebis. V sedmé minutě zvýšil na 2:0 Michal Slovák. O dvě minuty později se trefil po rohu Jakub Kučera a v minutě jedenácté definitivně rozhodl o osudu finále Dan Mlček, který zvýšil skóre na 4:0. Soupeř se poprvé dostal k naší bráně až v 16 minutě, ale Tomáše Hanáka neohrozil. Nutno dodat, že ani za tak nepříznivého skóre, to soupeř nezabalil a postupně hru vyrovnal a ještě do poločasu snížil gólem z 39 minuty. Po změně stran se naši kluci opět tlačili do útoku a v minutě 49 vrátil náskok na rozdíl čtyř branek Tomáš Brebis, který se při zranění Jendy Slováka přesunul ze zálohy do útoku a převzal roli kanonýra. Soupeř se však opět nevzdal a dokázal jako jediný tým v uplynulé sezoně, vstřelit našim borcům více jak jednu branku. O tu se postarali v 65 minutě. Dlužno dodat, že mladíci už hráli dosti nesoustředěně a s vědomím dostatečného náskoku vyhlíželi konec zápasu. Deset minut před koncem vstřelil naši šestou branku Míša Slovák. Poslední slovo měli borci z Újezdu a v předposlední minutě snížili na konečných 6:3.

Potom už následoval jen gejzír radosti a emocí v podání našeho mužstva. Zaslouženě tak převzal kapitán Pavel Mikel pohár pro vítěze, jelikož ani v jednom z šestnácti zápasů hoši neokusili hořkost porážky a dokonce neztratili ani bod. Úchvatné skóre 90:9 vyjadřuje s jakou suverenitou vládli okresnímu přeboru a proto je vítězství více než zasloužené. Na tomto místě je nutné poděkovat taky divákům, kteří tlačili mužstvo nejen v domácím zápase, ale diváckou převahu získali i na půdě soupeře a vytvořili skvělou atmosféru obou finálovým zápasům.